Aj v roku 2020 pokračujeme v sérii podujatí o tom, ako všelijako ľudia realizujú svoje nápady. Našimi hosťami v januári boli Marianna Masaryková, Martin Staňo, Tomáš Ulej a Anetta Vaculíková. Porozprávali nám o sebe, svojej práci, radostiach a starostiach, ktoré zažívali a zažívajú. Moderoval Ivan Ježík. Sériu pripravujeme spolu s Nadáciou Orange, Triple Fingers a ďalšími kamarátmi.

Viac o našich hosťoch:

Marianna Masaryková sa venovala výrobe prírodných mydiel len teoreticky, nemala odvahu ich vyrábať. Keď sa jej však narodila dcéra so suchou ekzematickou pokožkou, na ktorú nezaberali predpísané krémy, nastal zlom. Vznikla tak značka Mydlove – ručne vyrábaná prírodná kozmetika z Trenčianskych Teplíc. Produkty sú vkusné, voňavé, účinné, bez plastových obalov, bez palmového oleja a bez použitia konzervačných látok, umelých farbív či parfémov. Kozmetika je vyrobená použitím esenciálnych olejov, byliniek, ovocia či zeleniny, predovšetkým z lokálnych zdrojov. Na výrobu je Majka sama, s balením a predajom jej pomáha mamina jej manžela. V hlave má ešte veľa nápadov, v práci sa doslova našla.

Martin Staňo je moderátor Rádia_FM, ktoré nedávno oslávilo pätnáste narodeniny. Jeho hlas neodmysliteľne patrí k programu Ráno na eFeMku, kam si spolu s kolegyňou Dominikou Jaškovou pozýva zaujímavých hostí, prostredníctvom ktorých chce inšpirovať, zabávať a zaujať poslucháčov. Uvádza hudobné relácie Osmička a Demovnica a známy je aj z odovzdávaní hudobných cien Radio_Head Awards. Pravidelne moderuje rôzne podujatia, napríklad ocenenia spoločensky prínosných a odvážnych občianskych činov Biela vrana. Váži si ľudí, ktorí rozprávajú priamo a čestne, a každému by prial, aby sa venoval práci, ktorá ho baví.

Tomáš Ulej je spisovateľ, novinár, autor zbierok aforizmov Ale, Preto s lebom, Bodaj bi! a Žuvot. V roku 2006 inicioval projekt Zlatý fond denníka SME, v ktorom je dnes už vyše 2000 digitalizovaných literárnych diel. Jeho významným počinom je projekt Ľudo Slovenský – digitalizovaná zbierka ľudovej slovesnosti, obsahujúca príslovia, porekadlá, piesne, rozprávky a rôzne informácie a dáta o živote ľudí, ktorí žili na území Slovenska. Tomáš pochádza zo Socoviec pri Martine, od roku 2012 pracuje v internetovom kníhkupectve Martinus.sk a pred pár mesiacmi sa stal otcom malého Jonáša.

Anetta Vaculíková sa venuje sa zdravej strave a kvalitným potravinám. Riadi sa heslom lokálne, sezónne a zdravo. Pôsobí ako lektorka varenia, vedie neformálne vzdelávacie workshopy vo firmách a na školách. Miluje mestský život, často však chodí na rodinnú farmu Agrokruh, kde zbiera profesionálne skúsenosti už viac ako 10 rokov. Bola pri zrode projektu Bratislavský regál, občianskeho združenia Jem iné a projektov Food Revolution Day na Slovensku a Skutočne zdravá škola. Je šťastne vydatou mamou dvojročnej Anettky. Má rada striedmosť a hovorí, že sladká paradajka sa dá vypestovať aj doma na balkónovej záhradke.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram