Stretli sme sa s trenčianskym hudobníkom Jergušom Oravcom a jeho otcom, maliarom a grafikom Jurajom Oravcom. Porozprávali sme sa o tom, ako sa im darí vo svojej profesii, ako sa k nej dostali, kto im pomohol, čo ich teší a čo čaká, aké majú záľuby a názory.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices. Hudobným hosťom bude Jerguš Oravec.

Jerguš Oravec je spevák, multiinštrumentalista, textár, hudobný skladateľ a producent pochádzajúci z Trenčína. Známy je predovšetkým ako producent a gitarista skupiny The Youniverse, Le Payaco aj ako sólový spevák a interpret. Jeho tvorba je fúziou žánrov od blues, pop, garage rock, psychedelic rock, dirty funk až po elektro s atmosférou Pink Floyd, Jimiho Hendrixa, Franka Zappu, Deža Ursínyho a Jara Filipa. Vystupoval na festivaloch Sziget, Blues Alive Polsko, Pohoda či Grape. Má za sebou aj účinkovanie v niekoľkých televíznych reláciách a spolupracoval s mnohými umelcami, medzi nimi aj s Richardom Müllerom, Petrom Lipom, Ivanom Táslerom a Katarziou.

Jerguš Oravec Prieniky

Juraj Oravec patrí k výrazným predstaviteľom súčasnej slovenskej výtvarnej scény. Prostredníctvom maľby, grafiky a kresby sa predstavil na mnohých samostatných i kolektívnych výstavách doma i v zahraničí, jeho tvorba je zastúpená vo viacerých slovenských a zahraničných galerijných i súkromných zbierkach. V monumentálne pôsobiacich i komorných maliarskych dielach veľmi kultivovane, ale zároveň spontánne rezonujú jeho pocity, záblesky príbehov, vrstvy myšlienok.

Juraj Oravec Prieniky

Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. V súčasnosti je aktívny najmä v kapele Trenčianska kaviareň. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne nové zážitky.

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. S tímom Voices sa vrátil do rodného Trenčína, kde už niekoľko rokov pripravuje rôzne kultúrne a vzdelávacie aktivity. Záleží mu na tom, aby sa tu dobre žilo a aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť.

Aktivity Voices vo Hviezde podporuje Nadácia ZSE.

Naše pozvanie prijal trenčiansky psychiater a psychoterapeut Daniel Ralaus a redaktorka Barbora Mareková z podcastu Ľudskosť! Rozprávali sme sa o tom, ako sa im darí vo svojej profesii, ako sa k nej dostali, kto im pomohol, čo ich teší a čo čaká, aké majú záľuby a názory.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices. Stáleho hudobného hosťa Ericha Vladára tentokrát doplnili Magda Uhliariková a Beáta Dobiašová, známe zo ženského speváckeho tria KRAJKA.

Daniel Ralaus je psychiater a psychoterapeut. Vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne pracuje ako vedúci lekár Denného psychiatrického stacionára a má bohaté skúsenosti s poskytovaním individuálnej a skupinovej psychoterapie. Je popredným, rešpektovaným odborníkom, supervízorom metódy EMDR, ktorá je účinnou metódou liečenia tráum.

Daniel Ralaus v talkshow Prieniky

Barbora Mareková je autorka podcastu Ľudskosť denníka SME, v ktorom sa hosťami a hostkami rozpráva o spoločnosti a o mentálnom zdraví. V minulosti pôsobila ako reportérka televízie Markíza, kde sa venovala sa témam v oblasti zdravotníctva, ale aj ekonomickým a politickým témam.

Barbora Mareková v talkshow Prieniky

Magda Uhliariková a Beáta Dobiašová sú členkami ženského speváckeho tria KRAJKA. V tomto zoskupení spolupracujú s rôznymi hudobnými formáciami. Žánrovo sa pohybujú od tradičného folklóru cez džezové úpravy ľudových piesní až k zhudobňovaniu slovenskej poézie. S nadšením objavujú súzvuk harmónií v speve, zároveň aj v priateľstve, ktoré trvá od čias ZUŠ. Po nej spolu ďalej spievali počas štúdia na gymnáziu aj vo folklórnom súbore Trenčan. Hovoria, že hudba ich napĺňa radosťou, vnímajú ju zároveň liečivo - aj z pozície poslucháčiek, aj ako interpretky. V rámci hudobnej spolupráce sami hľadajú a objavujú #prieniky – a jedným z nich je práve spojenie s Erichom Vladárom, ktoré budete môcť zažiť aj vy.

Magda Uhliariková a Beáta Dobiašová

Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. V súčasnosti je aktívny najmä v kapele Trenčianska kaviareň. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne nové zážitky.

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. S tímom Voices sa vrátil do rodného Trenčína, kde už niekoľko rokov pripravuje rôzne kultúrne a vzdelávacie aktivity. Záleží mu na tom, aby sa tu dobre žilo a aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť.

Aktivity Voices vo Hviezde podporuje Nadácia ZSE.

Tentokrát sme sa stretli s dvoma Trenčanmi – spisovateľom Lukášom Cabalom a výtvarníkom Jurajom Tomanom! Rozprávali sme sa o tom, ako sa im darí vo svojej profesii, ako sa k nej dostali, kto im pomohol, čo ich teší a čo čaká, aké majú záľuby a názory.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices. Hudobným hosťom bol Erich Vladár.

Lukáš Cabala je spisovateľ, ktorého v tvorbe priťahuje magický realizmus a vlnenie skutočnosti. Jeho debutová novela Satori v Trenčíne sa dostala do desiatky nominovaných kníh na literárnu cenu Anasoft Litera, získala Cenu čitateľov Knižnej revue v kategórii Debut roka 2020 a v Panta Rhei Awards dostala Cenu knižných blogerov. Intímna trilógia pokračuje knihami Jar v Jekaterinburgu a zavŕšená je voľným pokračovaním Spomenieš si na Trenčín?. Najnovšie vydal detskú knihu Jeseň v lese. Spolu s rodičmi založil internetový antikvariát Čierne na bielom, ktorý dodnes vedie a sám rád číta najmä súčasnú a modernú svetovú prózu.

Lukáš Cabala Prieniky 2024

Výtvarník Juraj Toman patrí k strednej generácii súčasných slovenských umelcov. Do malieb krajiny a mestských priestorov prenáša fenomén času a priestoru a tvrdí, že najviac ho inšpirujú vyprázdnené ulice mesta, vrátane jeho “nemiest” – opustených, nefunkčných, logiku postrádajúcich exteriérov. Svoju tvorbu pravidelne prezentuje na kolektívnych a samostatných výstavách, zúčastnil sa niekoľkých umeleckých rezidencií na Slovensku, v Čechách, Rakúsku a nedávno mal výstavu dokonca v Paríži. Aktuálne pôsobí ako odborný asistent na katedre výtvarnej tvorby a výchovy na UKF v Nitre aj ako lektor v trenčianskom kreatívnom centre For maat, ktoré spoluzakladal.

Juraj Toman Prieniky 2024

Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. V súčasnosti je aktívny najmä v kapele Trenčianska kaviareň. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne nové zážitky. Tentokrát však bude okrem hudobného sprievodu aj našim hudobným hosťom.

Erich Vladár Prieniky 2024

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. S tímom Voices sa vrátil do rodného Trenčína, kde už niekoľko rokov pripravuje rôzne kultúrne a vzdelávacie aktivity. Záleží mu na tom, aby sa tu dobre žilo a aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť.

 

Aktivity Voices vo Hviezde podporuje Nadácia ZSE.

So známym neurogenetikom Tomášom Eichlerom a oceňovaným dizajnérom Tomášom Kompaníkom sme sa rozprávali, ako sa im darí vo svojej profesii, ako sa k nej dostali, kto im pomohol, čo ich teší a čo čaká, aké majú záľuby a názory.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices. Hudobným hosťom bude Matus O.

Tomáš Eichler je popularizátor vedy a vedec - neurogenetik. Venuje sa štúdiu spánku. Výsledky jeho výskumu publikoval aj prestížny vedecký časopis Science. Píše vedecké a populárno-náučné články, venuje sa popularizovaniu vedy, meditácie a kritického myslenia. Pravidelne vystupuje v médiách a prednáša na odborných konferenciách a univerzitách. www.tomaseichler.com

Tomáš Eichler Prieniky 2023

Tomáš Kompaník je je grafický dizajnér, ktorý sa zameriava na využitie slovenských ľudových vzorov v súčasnosti. Na túto tému vydal niekoľko kníh, jedna z nich získala prestížne svetové ocenenie Red Dot Design Award. V súčasnosti je jeho najväčšou záľubou pečenie a je jeden z finalistov TV šou Pečie celé Slovensko.

Tomáš Kompaník Prieniky_12_2023

Trenčianska kaviareň je hudobný projekt spájajúci svet jazzovej tradície muzikantov z Blueberryband s nezameniteľnou energiou talentovaného speváka Matúša Oravca. Jazzová improvizácia s pulzujúcou rytmikou a farebné vokálne linky – to je atmosféra ich vystúpení. Hrať budú v zložení Erich Vladár - klávesy, Martin Horný - gitara, Šimon Vladár - basová gitara, Dušan Rozenberg - bicie a Matúš Oravec - vokály.

Trenčianska kaviareň Prieniky 2023

Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. V súčasnosti je aktívny najmä v kapele Trenčianska kaviareň. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne nové zážitky.

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. S tímom Voices sa vrátil do rodného Trenčína, kde už niekoľko rokov pripravuje rôzne kultúrne a vzdelávacie aktivity. Záleží mu na tom, aby sa tu dobre žilo a aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť.

Prieniky môžeme realizovať vďaka Nadácii ZSE. Ďakujeme.

S farárkou Annou Polckovou a influencerkou Sandrou Svitekovou z Dejepis inak sme sa rozprávali, ako sa im darí vo svojej profesii, ako sa k nej dostali, kto im pomohol, čo ich teší a čo čaká, aké majú záľuby a názory. Budeme sa rozprávať aj o hodnotách a odkaze Nežnej revolúcie: sloboda, demokracia, solidarita či nenásilie.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices. Hudobným hosťom bude Matus O.

Anna Polcková je farárka pôsobiaca v Evanjelickom cirkevnom zbore Bratislava Staré Mesto. Vo svojich kázňach sa nevyhýba zložitým témam a odvážne vyzýva k rešpektovaniu rovnosti všetkých ľudí.

Prieniky s Annou Polckovou a Sandrou Svitekovou_1

Sandra Sviteková je vyštudovaná učiteľka filozofie a histórie, autorka úspešného youtubového kanála Dejepis inak, na ktorom publikuje videá zaujímavo vysvetľujúce javy a súvislosti z histórie.

Prieniky s Annou Polckovou a Sandrou Svitekovou_2

Matus O je hudobník a spevák Matúš Oravec z Trenčína. Svoje intímne autorské skladby stavia na neštandardne ladenej gitare a sprevádza melancholickým spevom. Popri sólových koncertoch figuruje aj v kapelách ako Charms Kids, Autumnist či Trenčianska kaviareň.

Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. V súčasnosti je aktívny najmä v kapele Trenčianska kaviareň. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne nové zážitky.

Prieniky s Annou Polckovou a Sandrou Svitekovou

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. S tímom Voices sa vrátil do rodného Trenčína, kde už niekoľko rokov pripravuje rôzne kultúrne a vzdelávacie aktivity. Záleží mu na tom, aby sa tu dobre žilo a aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť.

Prieniky môžeme realizovať vďaka Nadácii ZSE. Ďakujeme.

S herečkou Kristínou Turjanovou a vedcom Pavlom Čekanom sme sa rozprávali o tom, ako sa dostali ku svojej profesii, ako sa im v nej darí, čo ich teší a čo ich čaká, aké majú záľuby, hodnoty a názory.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices.

Kristína Turjanová pochádza z Trenčína, vyštudovala hudobno-dramatický odbor na Štátnom konzervatóriu v Bratislave a herectvo na VŠMU. Je členkou Divadla Andreja Bagara v Nitre a hosťuje v niekoľkých iných divadlách. Známa je z filmov Viditeľný svet alebo Polčas rozpadu, či z televíznych seriálov ako Ordinácia v ružovej záhrade, Panelák, Búrlivé víno či Nemocnica. Jej hlasom hovorilo množstvo filmových a seriálových postáv, ktoré nadabovala. Medzi najznámejšie patria Angela Montenegro zo seriálu Kosti či postava Shiri zo seriálu Doba ľadová.

PRIENIKY S KRISTÍNOU TURJANOVOU A PAVLOM ČEKANOM

Pavol Čekan je vedec v oblasti molekulárnej biológie, biochémie a molekulárnej onkológie. Narodil sa v Prešove, študoval na Islande a pôsobil v USA. Je vynálezcom troch patentov. Za obchodné a vedecké úspechy získal viaceré ocenenia. Časopis Financial Times ho v roku 2017 zaradil medzi 100 východoeurópskych vychádzajúcich hviezd v oblasti technológií. Je spoluzakladateľom spoločnosti MultiplexDX, ktorej poslaním je vývoj presného a dostupného diagnostického testu rakoviny prsníka.

PRIENIKY S KRISTÍNOU TURJANOVOU A PAVLOM ČEKANOM

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. Je žiakom profesora Hejného, učil matematiku vo Švédsku, Rakúsku a Anglicku, viedol letné kurzy na Univerzite v Stanforde. S tímom Voices niekoľko rokov pripravuje kultúrne a vzdelávacie aktivity v Trenčíne. Záleží mu na tom, aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť. Za snahu viesť ľudí k otvorenému a samostatnému mysleniu mu Nadácia Orange udelila Cenu pre osobnosť za občiansku angažovanosť.

PRIENIKY S KRISTÍNOU TURJANOVOU A PAVLOM ČEKANOM

Hudobný hosť Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg. Pred mnohými rokmi na koncerte Stinga v Budapešti ho očaril americký klavirista Kenny Kirkland a odvtedy sa venuje najmä jazzu. S kapelou Aurelius Q a inými projektmi sa zúčastnil mnohých festivalov a koncertov doma aj v zahraničí. V súčasnosti je aktívny v kapele Trenčianska kaviareň. Je uznávaný ako ikona trenčianskeho jazzu a vášnivý muzikant, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne aj úplne nové zážitky.

PRIENIKY S KRISTÍNOU TURJANOVOU A PAVLOM ČEKANOM

Prieniky môžeme realizovať vďaka Nadácii ZSE. Ďakujeme.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram