Stretli sme sa s trenčianskym hudobníkom Jergušom Oravcom a jeho otcom, maliarom a grafikom Jurajom Oravcom. Porozprávali sme sa o tom, ako sa im darí vo svojej profesii, ako sa k nej dostali, kto im pomohol, čo ich teší a čo čaká, aké majú záľuby a názory.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices. Hudobným hosťom bude Jerguš Oravec.

Jerguš Oravec je spevák, multiinštrumentalista, textár, hudobný skladateľ a producent pochádzajúci z Trenčína. Známy je predovšetkým ako producent a gitarista skupiny The Youniverse, Le Payaco aj ako sólový spevák a interpret. Jeho tvorba je fúziou žánrov od blues, pop, garage rock, psychedelic rock, dirty funk až po elektro s atmosférou Pink Floyd, Jimiho Hendrixa, Franka Zappu, Deža Ursínyho a Jara Filipa. Vystupoval na festivaloch Sziget, Blues Alive Polsko, Pohoda či Grape. Má za sebou aj účinkovanie v niekoľkých televíznych reláciách a spolupracoval s mnohými umelcami, medzi nimi aj s Richardom Müllerom, Petrom Lipom, Ivanom Táslerom a Katarziou.

Jerguš Oravec Prieniky

Juraj Oravec patrí k výrazným predstaviteľom súčasnej slovenskej výtvarnej scény. Prostredníctvom maľby, grafiky a kresby sa predstavil na mnohých samostatných i kolektívnych výstavách doma i v zahraničí, jeho tvorba je zastúpená vo viacerých slovenských a zahraničných galerijných i súkromných zbierkach. V monumentálne pôsobiacich i komorných maliarskych dielach veľmi kultivovane, ale zároveň spontánne rezonujú jeho pocity, záblesky príbehov, vrstvy myšlienok.

Juraj Oravec Prieniky

Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. V súčasnosti je aktívny najmä v kapele Trenčianska kaviareň. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne nové zážitky.

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. S tímom Voices sa vrátil do rodného Trenčína, kde už niekoľko rokov pripravuje rôzne kultúrne a vzdelávacie aktivity. Záleží mu na tom, aby sa tu dobre žilo a aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť.

Aktivity Voices vo Hviezde podporuje Nadácia ZSE.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram