Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Na vlastných nohách

3€

Podrobnosti

Dátum:
19. mája 2022
Čas:
18:00 - 19:30
Cena:
3€
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Telefón:
0905 889 607
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

kaviareň Coffee Sheep
Matúšova 22, vchod z Mierového nám.
Trenčín,

V treťom pokračovaní jarnej série sa Nika Kotláriková a Ivan Ježík rozprávali s Lujzou Lehockou a Michalom Zahornackým. Dozvedeli sme sa, ako sa dostali k tomu, čo robia, čo všetko sa naučili, ako sa majú, ale aj to, čo čítajú, čo počúvajú a ako oddychujú.

Viac o hosťoch:

Lujza Lehocká študuje architektúru na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Prahe a popri tom sa rada púšťa do spontánnych projektov. V minulosti stála pri vzniku študentského časopisu Hmota a s Voices zase pri zrode mestského kvízu Oflajn. V poslednej dobe sa intenzívne venuje prevádzke alternatívnej škôlky pre deti z Ukrajiny. Verí, že najlepšie nápady sa rodia na neplánovaných no gastronomicky sofistikovaných večeroch s priateľmi, ktoré rada organizuje vždy, keď má na to príležitosť.

Michal Zahornacký je profesionálny umelecký fotograf, venuje sa najmä portrétovej fotografii. Je držiteľom niekoľkých svetových ocenení a vystavoval už aj v Číne, Poľsku či Francúzsku. Medzi jeho najznámejšie projekty patria Dream, Poems či Curves. Na jeho fotografiách môžete nájsť umelcov ako sú Adam Ďurica a Marián Čekovský, ale aj mnoho menej známych no zaujímavých ľudí. Michal je rodákom z Považskej Bystrice a vo voľnom čase chodí rád na výlety s manželkou a synom.