Sú miesta, ktoré sme mali možnosť osobne vidieť a navštíviť, a miesta, ktoré ešte len túžime spoznať. A potom sú miesta, ktoré síce dobre poznáme, no nikdy nenavštívime, pretože existujú výhradne na stránkach kníh: Macondo G. G. Márqueza, Nový Krobuzon Chinu Miévilla, či 55 "neviditeľných miest" Itala Calvina. Májové Knižné plky nebudú len výpravou do týchto fantazijných svetov, ale aj malou poctou ich autorom.

Knižné plky je komorný, zľahka nekorektný program Petra Michalíka o literatúre, knihách a ich čitateľoch. Peter je z Trenčína, žije v Bratislave a rád číta: knihy, miesta a ľudí. Tento svoj trojjediný záujem spája v práci pre BRaK – Bratislavský knižný festival a rovnomenné vydavateľstvo, ktoré spolu s priateľmi založil. Popri tom veľa cestuje, píše, vysedáva v kaviarňach a prihovára sa poslucháčom Rádia Devín. Študoval filozofiu, jazyk a literatúru, a preto ho (ako sám hovorí) netreba brať vážne. Knižné plky vznikajú v spolupráci s OZ literarnyklub.sk a Fondom na podporu umenia.

Vstup na podujatie je voľný. Registrácia nie je potrebná.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram