Ak si v práci všimneme nejakú nečestnosť alebo porušenie zákona, právom sa nahneváme. Rozmýšľame, že to nenecháme len tak a niečo urobíme. Lenže často sa zľakneme. Premkne nás obava, že to bude zase raz: jeden za všetkých, nikto za jedného. Ako to naozaj je? Kto a ako pomáha odvážnym ľuďom? Je ich ochrana účinnejšia ako pred desiatimi rokmi?

Neformálna prednáška Paľa Lacka z Aliancie Fair-play o tom, ako rozpoznať nekalosť, koho na ňu upozorniť a čo očakávať, keď to urobíme. Povedali sme si, kto nám môže poradiť, akých chýb sa máme vyvarovať, či ísť skôr za novinármi alebo na políciu, a či je väčším problémom chýbajúca právna úprava, alebo personálne väzby vo verejnej správe.

Paľo je analytik Aliancie Fair-play, watchdogovej mimovládky, ktorá pozerá politikom na prsty. Kedysi naháňal po celej krajine našu Súdnu radu, dnes píše najmä o plytvaní v zdravotníctve. V samých začiatkoch dobrovoľníčil pre internetové noviny inforoznava.sk. Je autorom e-knihy o ťažkostiach, ktorým čelia odvážni ľudia nahlasujúci nekalosti. Vyštudoval politológiu na Free University of Berlin. Má rád kávu a dobré magazíny – najlepšie súčasne. Keď môže, chodieva všade pešo.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram