Inšpiratívna prednáška Matúša Kováčika o osobnej slobode každého z nás a o tom, ako naša sloboda súvisí s našimi vzťahmi ku kolegom, podriadeným aj nadriadeným.

Povedali sme si o princípoch slobody v práci a ich využití na lepšie fungovanie jednotlivcov a tímov. Bližšie sme spoznali organizačné štruktúry, modely odmeňovania a spôsoby riadenia úspešných slobodných firiem. Naučili sme sa, čo sú misia a hodnoty a ako s nimi pracovať, a ako súvisia sloboda, moc, zodpovednosť a angažovanosť. Diskutovali sme aj o tom, ako môžeme zvyšovať vlastnú mieru slobody.

Matúš rád behá, fotí, spoznáva medziľudské vzťahy a najmä veľa cestuje – navštívil už asi 50 krajín. Už keď pracoval ako informatik bolo preňho prirodzené nemať kanceláriu. Až neskôr sa dozvedel, že práci pomocou notebooku a mobilu sa hovorí digitálne nomádstvo. Tri roky viedol slobodnú firmu a v roku 2014 založil občianske združenie Digital Nomads, ktoré robí IT projekty a umožňuje členom zarobiť si aj popri cestovaní. Založil iniciatívu Sloboda v práci, organizuje verejné diskusie o slobode, ktorá je jeho najvyššou hodnotou. Pôsobí aj v projekte Skús.IT, ktoré ľudí učí programovať, aby sa vedeli zamestnať.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram