Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Rýmuj ako Petiar

20€

Podrobnosti

Začiatok:
10. júla 2017 @ 9:00
Koniec:
12. júla 2017 @ 13:00
Cena:
20€
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Telefón:
0905 889 607
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Voices
Sládkovičova 8,
Trenčín
Webstránka:
voices.sk

Trojdenná hudobno-textárska dielňa (spolu tri stretnutia 9:00 – 13:00) vás naučí písať básničky tak, aby z nich boli pekné a chytľavé pesničky. Na začiatku si povieme trochu (veľmi dôležitej) teórie – aby sme vedeli, čo je rytmus a čo je rým. Všetko naučené si hneď vyskúšame na praktických cvičeniach. Postupne sa ďalšími úlohami dostaneme od rýmov k veršom a od veršov ku slohám. Povieme si niečo o štruktúre pesničiek a možno napíšete aj svoj prvý refrén! Na záver spoločnými silami navlečieme tie najlepšie texty do vhodnej muziky a spolu si ich zahráme a zaspievame.

Lektor dielne Peter Lachký je web developer, cestovateľ a pesničkár z Liptovského Hrádku. Jeho workshopy patria na literárnych akciách k najobľúbenejším. Petiar hráva v kluboch, vystupuje na najväčších folk&country festivaloch v Čechách a na Slovensku, založil a viedol magazín Folk.sk a občas robieva hudbu do divadelných hier. V posledných mesiacoch pravidelne vystupuje s divadelno-improvizačnou skupinou 3T – tri tvorivé tvory.

Doobedňajšia tvorivá dielňa je pre všetkých od 15 rokov. Skupina bude mať najviac 12 účastníkov. Ak máš záujem, je potrebné sa na ňu záväzne prihlásiť a vopred uhradiť účastnícky poplatok.

[contact-form-7 404 "Not Found"]