So známym neurogenetikom Tomášom Eichlerom a oceňovaným dizajnérom Tomášom Kompaníkom sme sa rozprávali, ako sa im darí vo svojej profesii, ako sa k nej dostali, kto im pomohol, čo ich teší a čo čaká, aké majú záľuby a názory.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices. Hudobným hosťom bude Matus O.

Tomáš Eichler je popularizátor vedy a vedec - neurogenetik. Venuje sa štúdiu spánku. Výsledky jeho výskumu publikoval aj prestížny vedecký časopis Science. Píše vedecké a populárno-náučné články, venuje sa popularizovaniu vedy, meditácie a kritického myslenia. Pravidelne vystupuje v médiách a prednáša na odborných konferenciách a univerzitách. www.tomaseichler.com

Tomáš Eichler Prieniky 2023

Tomáš Kompaník je je grafický dizajnér, ktorý sa zameriava na využitie slovenských ľudových vzorov v súčasnosti. Na túto tému vydal niekoľko kníh, jedna z nich získala prestížne svetové ocenenie Red Dot Design Award. V súčasnosti je jeho najväčšou záľubou pečenie a je jeden z finalistov TV šou Pečie celé Slovensko.

Tomáš Kompaník Prieniky_12_2023

Trenčianska kaviareň je hudobný projekt spájajúci svet jazzovej tradície muzikantov z Blueberryband s nezameniteľnou energiou talentovaného speváka Matúša Oravca. Jazzová improvizácia s pulzujúcou rytmikou a farebné vokálne linky – to je atmosféra ich vystúpení. Hrať budú v zložení Erich Vladár - klávesy, Martin Horný - gitara, Šimon Vladár - basová gitara, Dušan Rozenberg - bicie a Matúš Oravec - vokály.

Trenčianska kaviareň Prieniky 2023

Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. V súčasnosti je aktívny najmä v kapele Trenčianska kaviareň. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne nové zážitky.

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. S tímom Voices sa vrátil do rodného Trenčína, kde už niekoľko rokov pripravuje rôzne kultúrne a vzdelávacie aktivity. Záleží mu na tom, aby sa tu dobre žilo a aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť.

Prieniky môžeme realizovať vďaka Nadácii ZSE. Ďakujeme.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram