Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Prieniky s Lukášom Cabalom a Jurajom Tomanom

Podrobnosti

Dátum:
19. marca
Čas:
18:00

Miesto

Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda
Ul. kniežaťa Pribinu
Trenčín, Slovenská republika
+ Google Map
Prieniky4

Tentokrát sme sa stretli s dvoma Trenčanmi – spisovateľom Lukášom Cabalom a výtvarníkom Jurajom Tomanom! Rozprávali sme sa o tom, ako sa im darí vo svojej profesii, ako sa k nej dostali, kto im pomohol, čo ich teší a čo čaká, aké majú záľuby a názory.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices. Hudobným hosťom bol Erich Vladár.

Lukáš Cabala je spisovateľ, ktorého v tvorbe priťahuje magický realizmus a vlnenie skutočnosti. Jeho debutová novela Satori v Trenčíne sa dostala do desiatky nominovaných kníh na literárnu cenu Anasoft Litera, získala Cenu čitateľov Knižnej revue v kategórii Debut roka 2020 a v Panta Rhei Awards dostala Cenu knižných blogerov. Intímna trilógia pokračuje knihami Jar v Jekaterinburgu a zavŕšená je voľným pokračovaním Spomenieš si na Trenčín?. Najnovšie vydal detskú knihu Jeseň v lese. Spolu s rodičmi založil internetový antikvariát Čierne na bielom, ktorý dodnes vedie a sám rád číta najmä súčasnú a modernú svetovú prózu.

Lukáš Cabala Prieniky 2024

Výtvarník Juraj Toman patrí k strednej generácii súčasných slovenských umelcov. Do malieb krajiny a mestských priestorov prenáša fenomén času a priestoru a tvrdí, že najviac ho inšpirujú vyprázdnené ulice mesta, vrátane jeho “nemiest” – opustených, nefunkčných, logiku postrádajúcich exteriérov. Svoju tvorbu pravidelne prezentuje na kolektívnych a samostatných výstavách, zúčastnil sa niekoľkých umeleckých rezidencií na Slovensku, v Čechách, Rakúsku a nedávno mal výstavu dokonca v Paríži. Aktuálne pôsobí ako odborný asistent na katedre výtvarnej tvorby a výchovy na UKF v Nitre aj ako lektor v trenčianskom kreatívnom centre For maat, ktoré spoluzakladal.

Juraj Toman Prieniky 2024

Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. V súčasnosti je aktívny najmä v kapele Trenčianska kaviareň. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne nové zážitky. Tentokrát však bude okrem hudobného sprievodu aj našim hudobným hosťom.

Erich Vladár Prieniky 2024

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. S tímom Voices sa vrátil do rodného Trenčína, kde už niekoľko rokov pripravuje rôzne kultúrne a vzdelávacie aktivity. Záleží mu na tom, aby sa tu dobre žilo a aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť.

 

Aktivity Voices vo Hviezde podporuje Nadácia ZSE.