Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Prieniky s Kristínou Turjanovou a Pavlom Čekanom

Podrobnosti

Dátum:
17. októbra 2023
Čas:
19:00
Webstránka:
https://trencin.maxiticket.sk/ticket/select-seats/id/15802?event_hash=1234

Miesto

Kultúrno-kreatívne centrum Hviezda
Ul. kniežaťa Pribinu
Trenčín, Slovenská republika
+ Google Map
Prieninky vo Hviezde - titulná fotka

S herečkou Kristínou Turjanovou a vedcom Pavlom Čekanom sme sa rozprávali o tom, ako sa dostali ku svojej profesii, ako sa im v nej darí, čo ich teší a čo ich čaká, aké majú záľuby, hodnoty a názory.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices.

Kristína Turjanová pochádza z Trenčína, vyštudovala hudobno-dramatický odbor na Štátnom konzervatóriu v Bratislave a herectvo na VŠMU. Je členkou Divadla Andreja Bagara v Nitre a hosťuje v niekoľkých iných divadlách. Známa je z filmov Viditeľný svet alebo Polčas rozpadu, či z televíznych seriálov ako Ordinácia v ružovej záhrade, Panelák, Búrlivé víno či Nemocnica. Jej hlasom hovorilo množstvo filmových a seriálových postáv, ktoré nadabovala. Medzi najznámejšie patria Angela Montenegro zo seriálu Kosti či postava Shiri zo seriálu Doba ľadová.

PRIENIKY S KRISTÍNOU TURJANOVOU A PAVLOM ČEKANOM

Pavol Čekan je vedec v oblasti molekulárnej biológie, biochémie a molekulárnej onkológie. Narodil sa v Prešove, študoval na Islande a pôsobil v USA. Je vynálezcom troch patentov. Za obchodné a vedecké úspechy získal viaceré ocenenia. Časopis Financial Times ho v roku 2017 zaradil medzi 100 východoeurópskych vychádzajúcich hviezd v oblasti technológií. Je spoluzakladateľom spoločnosti MultiplexDX, ktorej poslaním je vývoj presného a dostupného diagnostického testu rakoviny prsníka.

PRIENIKY S KRISTÍNOU TURJANOVOU A PAVLOM ČEKANOM

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. Je žiakom profesora Hejného, učil matematiku vo Švédsku, Rakúsku a Anglicku, viedol letné kurzy na Univerzite v Stanforde. S tímom Voices niekoľko rokov pripravuje kultúrne a vzdelávacie aktivity v Trenčíne. Záleží mu na tom, aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť. Za snahu viesť ľudí k otvorenému a samostatnému mysleniu mu Nadácia Orange udelila Cenu pre osobnosť za občiansku angažovanosť.

PRIENIKY S KRISTÍNOU TURJANOVOU A PAVLOM ČEKANOM

Hudobný hosť Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg. Pred mnohými rokmi na koncerte Stinga v Budapešti ho očaril americký klavirista Kenny Kirkland a odvtedy sa venuje najmä jazzu. S kapelou Aurelius Q a inými projektmi sa zúčastnil mnohých festivalov a koncertov doma aj v zahraničí. V súčasnosti je aktívny v kapele Trenčianska kaviareň. Je uznávaný ako ikona trenčianskeho jazzu a vášnivý muzikant, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne aj úplne nové zážitky.

PRIENIKY S KRISTÍNOU TURJANOVOU A PAVLOM ČEKANOM

Prieniky môžeme realizovať vďaka Nadácii ZSE. Ďakujeme.