Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Prieniky s Danielom Ralausom a Barborou Marekovou

Podrobnosti

Dátum:
16. apríla
Čas:
18:00
Prieniky s Danielom Ralausom a Barborou Marekovou

Naše pozvanie prijal trenčiansky psychiater a psychoterapeut Daniel Ralaus a redaktorka Barbora Mareková z podcastu Ľudskosť! Rozprávali sme sa o tom, ako sa im darí vo svojej profesii, ako sa k nej dostali, kto im pomohol, čo ich teší a čo čaká, aké majú záľuby a názory.

Prieniky je zábavná talkshow, ktorá vytvára priestor pre vzájomné spoznávanie sa a zbližovanie. Pozvaní hostia sú výnimoční ľudia z oblasti kultúry, vedy, vzdelávania, podnikania, športu a ďalších sfér nášho života. Neformálne zdieľajú s divákmi svoje osobné príbehy a skúsenosti, ktoré ich viedli k samostatnosti, kreativite a zodpovednosti. Zábavná talkshow, ktorá vás priblíži k zaujímavým ľuďom a ich príbehom. Moderuje Ivan Ježík z Voices. Stáleho hudobného hosťa Ericha Vladára tentokrát doplnili Magda Uhliariková a Beáta Dobiašová, známe zo ženského speváckeho tria KRAJKA.

Daniel Ralaus je psychiater a psychoterapeut. Vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne pracuje ako vedúci lekár Denného psychiatrického stacionára a má bohaté skúsenosti s poskytovaním individuálnej a skupinovej psychoterapie. Je popredným, rešpektovaným odborníkom, supervízorom metódy EMDR, ktorá je účinnou metódou liečenia tráum.

Daniel Ralaus v talkshow Prieniky

Barbora Mareková je autorka podcastu Ľudskosť denníka SME, v ktorom sa hosťami a hostkami rozpráva o spoločnosti a o mentálnom zdraví. V minulosti pôsobila ako reportérka televízie Markíza, kde sa venovala sa témam v oblasti zdravotníctva, ale aj ekonomickým a politickým témam.

Barbora Mareková v talkshow Prieniky

Magda Uhliariková a Beáta Dobiašová sú členkami ženského speváckeho tria KRAJKA. V tomto zoskupení spolupracujú s rôznymi hudobnými formáciami. Žánrovo sa pohybujú od tradičného folklóru cez džezové úpravy ľudových piesní až k zhudobňovaniu slovenskej poézie. S nadšením objavujú súzvuk harmónií v speve, zároveň aj v priateľstve, ktoré trvá od čias ZUŠ. Po nej spolu ďalej spievali počas štúdia na gymnáziu aj vo folklórnom súbore Trenčan. Hovoria, že hudba ich napĺňa radosťou, vnímajú ju zároveň liečivo – aj z pozície poslucháčiek, aj ako interpretky. V rámci hudobnej spolupráce sami hľadajú a objavujú #prieniky – a jedným z nich je práve spojenie s Erichom Vladárom, ktoré budete môcť zažiť aj vy.

Magda Uhliariková a Beáta Dobiašová

Erich Vladár je trenčiansky klavirista, hudobný skladateľ a pedagóg, ktorý miluje hudbu, angličtinu a históriu. V súčasnosti je aktívny najmä v kapele Trenčianska kaviareň. Na Prienikoch zodpovedá za hudobnú zložku, ktorá prepojí rozhovory, obohatí atmosféru a ponúkne nové zážitky.

Ivan Ježík je spoluautorom a moderátorom Prienikov a podcastu Rozhovory Choices. S tímom Voices sa vrátil do rodného Trenčína, kde už niekoľko rokov pripravuje rôzne kultúrne a vzdelávacie aktivity. Záleží mu na tom, aby sa tu dobre žilo a aby sa sem mladí ľudia chceli vrátiť.

Aktivity Voices vo Hviezde podporuje Nadácia ZSE.