Máte radi ľudí? Zaujíma vás, ako sa majú, čo robia, čo sa naučili, ale trebárs aj to, čo čítajú, čo počúvajú a ako oddychujú? Počas nepriaznivej epidemickej situácie prijmite naše pozvanie na Instagram Voices. Sériu Na vlastných nohách podporuje Nadácia Orange a pripravujeme ju spolu s Triple Fingers a Coffee Sheep.

V nedeľu 9. mája sme hovorili s Oljou Triaška Stefanović o fotografovaní, umení, histórii, domovoch a všeličom možnom.

Olja Triaška Stefanović je fotografka, vizuálna umelkyňa a vedúca Katedry fotografie a nových médií na VŠVU. Narodila sa v Novom Sade v Srbsku a do Bratislavy prišla koncom 90. rokov. Pomocou fotografie vytvára obrazové správy zo svojho uvažovania o miestach a opustenej architektúre. V posledných rokoch sa jej tvorba sústreďuje na vlastnú pamäť, rodinnú históriu, osobne spomienky a na termín prítomnosť minulosti v jej osobnom živote. Pravidelne vystavuje na Slovensku a v zahraničí. V roku 2015 bola vyhlásená fotografkou roka na Slovensku. Od roku 2013 na Rádiu FM moderuje diskusnú reláciu o vizuálnom umení a kultúre Triaška & Čejka_FM.

Ivan Ježík s hosťkou na obrazovke smartfónu

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram