Máte radi ľudí? Zaujíma vás, ako sa majú, čo robia, čo sa naučili, ale aj to, čo čítajú, čo počúvajú a ako oddychujú? Aj na jeseň 2021 sme sa v nedeľu podvečer na Instagrame stretávali s inšpiratívnymi hosťami. Sériu Na vlastných nohách podporuje Nadácia Orange a pripravujeme ju spolu s Triple Fingers a Coffee Sheep.

V nedeľu 7. novembra sme sa rozprávali s Baškou o Madride, textoch, príbehoch, škole, kultúre, jedlách, manželstve so Španielom a všeličom možnom. Barbora Babicová je Slovenka žijúca v Madride, ktorá miluje cestovanie, knihy, divadlo a umenie. Pochádza z druhého najmenšieho slovenského mesta – z Modrého Kameňa, no v súčasnosti žije v hlavnom meste Španielska, kde okrem iného sprevádza slovenských a českých turistov. Ako malá chcela byť učiteľkou, preto vyštudovala slovenčinu, dejepis a angličtinu. Po piatich rokoch v školstve ju to zavialo inam. Päť rokov bola redaktorkou, komunitnou manažérkou a jazykovou korektorkou časopisu a webu o vzdelávaní DOBRÁ ŠKOLA a v projekte Civilizácia má na starosti koordinovanie autorov scenárov a ich editáciu. Pracovné skúsenosti má aj z neziskovej organizácie Eduma, spoločnosti Exam testing či Nadácie Slovenskej sporiteľne. Okrem toho učí slovenčinu pre cudzincov, takže na učiteľstvo určite nezanevrela, práve naopak.

Ivan Ježík pred mobilom na statíve počas rozhovoru

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram