Máte radi ľudí? Zaujíma vás, ako sa majú, čo robia, čo sa naučili, ale aj to, čo čítajú, čo počúvajú a ako oddychujú? Aj na jeseň sa v nedeľu podvečer na Instagrame stretávame s inšpiratívnymi hosťami a vy môžete byť pri tom. Sériu Na vlastných nohách podporuje Nadácia Orange a pripravujeme ju spolu s Triple Fingers a Coffee Sheep.

V nedeľu 31. októbra sme sa rozprávali s Katou Sedlak o fotografii, deťoch, náhodách, Piešťanoch, galérii v rodinnom dome, Priestore 21 a všeličom možnom. Kata Sedlak je uznávanou fotografkou. Vyštudovala síce elektrotechniku, pracovala ako grafická dizajnérka, no postupne sa naplno ponorila do dokumentárnej fotografie, prevažne čiernobielej, keďže ju považuje za najvýpovednejšiu. Svoje materstvo premenila do medzinárodne oceňovaných fotografických esejí typických svojou príťažlivou blízkosťou. Po desiatich rokoch v Bratislave sa vrátila do rodného mesta a s Jurajom Sedlákom otvorili domácu galériu súčasného umenia Flatgallery Piešťany. V nej realizujú aj projekt OZ Priestor 21, ktorý sa zameriava na kultúrne a vzdelávacie aktivity. S Jurajom sa našli len tak. Je náhoda, že majú rovnaké priezviská, príbuzní nie sú.

Ivan a Kata na disleji telefónu počas online rozhovoru

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram