Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Na vlastných nohách

3€

Podrobnosti

Dátum:
4. septembra 2018
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
3€
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Telefón:
0905 889 607
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Galéria Vážka
Mierové námestie 19,
Trenčín,
Webstránka:
www.facebook.com/VazkaGaleriaAKaviaren/

Inšpiratívna talkshow o tom, kedy a ako začať podnikať a či sa dá živiť tým, čo máme radi. Pýtali sme sa tých, ktorí už čosi rozbiehali. Čo im najviac pomohlo a čo sa im naopak ani trochu nepodarilo?

  • Saša Miklášová, SAShE
  • Jureš Líška, Fallgrapp
  • Jaroslav Mihálik, Mizuwaru, Botanique, Bohemsca
  • Martina Slováková, Cukru
  • Milan Zongor &Tomáš Patro, Jazzbow

Saša Miklášová skoro prišla na to, že ľudia sú unavení z uniformity a hľadajú niečo neotrepané, pekné a s dušou. Verila, že dokážeme spoločne zdieľať skúsenosti a zážitky. S partnerom vytvorili projekt SAShE.sk, ktorý sprostredkúva predaj ručne robených vecí od dizajnérov, remeselníkov a výrobcov, ktorí pôsobia na www.sashe.sk ako samostatní predajcovia. Juraj sa medzičasom stal jej manželom a majú dve deti.

Jureš Líška je hudobník, ktorý autorsky stojí za obľúbenou a oceňovanou kapelou Fallgrapp. Jej albumy Rieka a V hmle charakterizujú originálne videoklipy, tvorivá práca so slovenčinou, výrazné sláčiky, nezameniteľné hlasy speváčok, zvuková a harmonická pestrosť. Jureša odjakživa fascinovalo spojenie klasických nástrojov a elektroniky. Hoci sa snaží hudbou živiť, nemá rád kompromisy a aj ako DJ či folklorista hráva hudbu takú, akú chce. www.fallgrapp.com.

Martina Slováková je multimediálna výtvarníčka z Trnavy, ktorá od roku 2012 úspešne buduje tím ľudí a vlastnú značku Cukru. Nakrúcala videá pre Rádio_FM, sériu Hudobné úlety pre Voices, vytvorila niekoľko videoklipov pre Puding pani Elvisovej či Billy Barman, kampaň primátora Petra Bročku, televízne dokumenty a reklamy. Postupne začala viesť aj väčšie medzinárodné komerčné a neziskové projekty. www.cukru.sk www.slovakova.sk

Jaroslav Mihálik študoval na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Prievidzi a venuje sa cateringu. Verí, že dobre namixované drinky dokážu urobiť každé podujatie jedinečným. Pod značkou Mizuwari mieša originálne nápoje na rôznych súkromných, firemných i verejných akciách.  Je ambasádorom českej značky Bohemsca pre Slovensko a v posledných mesiacoch intenzívne rozvíja svoj nový projekt www.botanique.sk.

Milan Zongor a Tomáš Patro sú bývalí študenti Gymnázia Ľudovíta Štúra v Trenčíne, ktorí momentálne študujú vysoké školy v Prahe. Chuť zodpovednosti za svoje rozhodnutia už poznajú. Rozbehli projekt www.jazzbow.sk, v ktorom ponúkali elegantné drevené motýliky ručne vyrobené z exotického a domáceho dreva. Z časových a osobných dôvodov predaj produktov pozastavili, ale veľa sa naučili a niečo isto chystajú.