Loading udalosti

Na vlastných nohách 9

5€

Podrobnosti

Dátum:
10. marca
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
5€
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Telefón:
0905 889 607
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Galéria Vážka
Mierové námestie 19,
Trenčín
Webstránka:
www.facebook.com/VazkaGaleriaAKaviaren/

Radi spoznávate nových inšpiratívnych ľudí? Zaujíma vás ich cesta za tým, čo majú radi a na čom im záleží? Chcete vedieť, ako realizujú svoje nápady a čo sa pritom naučili? Prijmite pozvanie na stretnutie. Našimi hosťami v marci budú Peter Bátor, Alica Kucharovič, Lucia Pašková, Martin a Peter Velitsovci. Porozprávajú nám o sebe, svojej práci, radostiach a starostiach, ktoré zažívali a zažívajú. Moderovať bude Ivan Ježík.

Lístky v cene 5€ odporúčame kúpiť v predpredaji v Kultúrno-informačnom centre Trenčín. Sériu Na vlastných nohách podporuje Nadácia Orange. Pripravujeme ju spolu s Triple Fingers a ďalšími kamarátmi. Ďakujeme.

Viac o našich hosťoch:

Peter Bátor je presvedčený, že zodpovedná politika sa má robiť v súlade s hodnotami a nie podľa toho, koho potešíme alebo komu sa trafíme do názoru. Už 20 rokov sa profesionálne venuje zahraničnej, medzinárodnej a bezpečnostnej politike. Pôsobil ako expert, poradca a diplomat na rôznych významných pozíciách, je poradcom prezidentky SR. Prednáša na školách na témy bezpečnosti či medzinárodnej politiky, školí odborníkov štátnej správy a bezpečnostných zložiek v zahraničí, zároveň je pravdepodobne najvtipnejším úradníkom na Slovensku. Jeho instagramový účet má viac ako 20 000 sledovateľov.

Alica Kucharovič sa venuje digitálnej ilustrácii, maľbe interiérov, tvorbe animovaných spotov, projekciám a VJingu. Spoluzakladala festival animovaných filmov Fest Anča. Jej nedávnym komerčným projektom je zberateľská edícia plechoviek piva Šariš s folklórnou tematikou. Má rada šport. Pre Isadore vytvorila dizajn dresov pre cestnú cyklistiku a aj so značkou RedBull sa vďaka ilustráciám ponára do športových oblastí. Niekoľko rokov kreslí pre značku Retart. V analógovej ilustrácii sa rada venuje ilustrovaným cestopisným denníkom. Alica žije v Piešťanoch a tvrdí, že kreslením sa dá živiť – dôležité je však dodržať určité zásady.

Lucia Pašková je slovenskou top manažérkou roka 2019. Už 15 rokov rozvíja slovenskú pobočku Curaproxu, Curaden Slovakia. Pochádza zo Starej Turej, vyštudovala angličtinu a nemčinu, chcela byť učiteľkou. Osveta o prevencii a starostlivosti o zuby boli základom jej podnikania. Vzdelávanie, tvorivosť a snaha o lepšiu spoločnosť sú v centre jej ďalších záujmov. Je spoločníčkou v tvorivom komunikačnom štúdiu Folk & Milk, spolupracuje s organizáciou Nexteria, so Slovenskou debatnou asociáciou, s OZ Tichá Voda na projekte Bystriny a s kamarátkou Majou Sztarovics vedie projekt Svetlo pod perinou, ktorý ukazuje deťom, že si môžu vybrať, čím chcú byť.

Martin a Peter Velitsovci sú nerozlučne spätí. S výnimkou záveru vydarenej cyklistickej kariéry pôsobili dvojčatá v rovnakých tímoch, odkrútili si spolu niekoľko ročníkov Tour de France, v roku 2010 Peter skončil na skvelom treťom mieste v celkovom poradí španielskeho trojtýždňového etapového závodu Vuelta. V posledných rokoch športovej kariéry naštartovali biznis s vlastnou značkou cyklistického oblečenia a doplnkov Isadore Apparel. Vo fabrike Makyta v Púchove vyrábajú kvalitné cyklistické oblečenie pre ľudí, pre ktorých je cyklistika životným štýlom.