Loading udalosti

Na vlastných nohách 6

3€

Podrobnosti

Dátum:
3. septembra
Čas:
18:00 - 20:00
Cena:
3€
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Telefón:
0905 889 607
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Galéria Vážka
Mierové námestie 19,
Trenčín
Webstránka:
www.facebook.com/VazkaGaleriaAKaviaren/

Nový školský rok otvoríme šiestym pokračovaním série podujatí o tom, ako rozmanito sa dajú realizovať vlastné nápady. Začiatkom septembra medzi nás prídu Marika Beňadik Majorová, Veronika Miščíková, Peter Kohout, Roman Kovács a Ján Urban. Porozprávajú nám o sebe, svojej práci, radostiach a starostiach, ktoré pri nej zažívali a zažívajú. Sériu Na vlastných nohách podporila Nadácia Orange a Mesto Trenčín. Pripravujeme ju spolu s Triple Fingers a ďalšími kamarátmi. Moderátorom večera je Ivan Ježík.

Lístky v cene 3€ odporúčame kúpiť v predpredaji v Kultúrno-informačnom centre Trenčín.

Viac o našich hosťoch:

Marika Beňadik Majorová je presvedčená, že krása môže byť súčasťou každého nášho dňa. Baví ju prelínanie dizajnu, komunikácie a reklamy. Kariéru naplno rozbehla v agentúre Wiktor Leo Burnett ako copywriterka. S Jonášom Karáskom neskôr založili kreatívne štúdio Gunpowder. Je známou blogerkou Tonbogirl – niekoľko rokov blogovala o street móde, ženách a mamách, nenútene a s citom fotí na klasický film. Verí, že k estetike bytia by sme mali viesť aj naše deti. Je spoluorganizátorkou kid. shop up, predajného eventu dizajnu pre deti, ktorého komunikáciu má na starosti, a venuje sa aj svojmu pop up studiu Kapsula., ktoré sa zameriava na tvorbu a realizáciu predajných, prezentačných či výstavných konceptov. Je mama Mie.

Veronika Miščíková tancovala a spievala vo viacerých folklórnych súboroch a popri štúdiu tanečného umenia a pedagogiky ľudového tanca na VŠMU v Bratislave tancovala sedem rokov v Lúčnici. Neskôr začala spievať s dievčenskou skupinou Hrdličky. Po štúdiu sa vrátila do Trenčína, vyučuje tradičnú ľudovú kultúru na základných školách, venuje sa rozvoju ľudových remesiel a občas účinkuje v tanečných projektoch (Kubo, Strom,…). Keď sa pre niečo nadchne, chce tomu rozumieť a robiť to naplno. Ku kultúre našich predkov pristupuje s rešpektom. Vlasy jej dupkom vstávajú, ak počuje, že si niekto vymyslel vlastné kroje. Má veľmi rada prírodu – zbiera bylinky a vyrába rôzne tinktúry, sirupy či oleje.

Peter Kohout je vynikajúci saxofonista, ktorý hrá v kapelách Autumnist, Chór Vážskych muzikantov či Bez ladu a skladu. Vystupoval tiež s Parou a Karpatskými chrbátmi, účinkoval na nahrávkach skupín ako napríklad Mňága a Žďorp či Slobodná Európa. Do tajov a krás muziky ho priviedol otec. Ako chalan rád doma počúval hudbu a občas do toho hral na klarinet. V roku 1988 ho ako mladého gymnazistu počul cez okno bytu na prízemí na Partizánskej ulici v Trenčíne Ľuboš Dzúrik z CHVM. Ponúkol mu, aby prišiel do kapely a odtiaľ sa dostal neskôr do BLAS. Popri hudbe vyštudoval architektúru a stal sa skvelým otcom troch dcér. S Ninou absolvoval niekoľko pekných spoločných vystúpení.

Roman Kovács v roku 2013 založil značku ekologických dentálnych pomôcok ecoheart, ktorá desať percent zo zisku venuje na malé neziskové projekty pomáhajúce meniť svet na krajší. Zubná kefka bola náhoda. Zubné lekárstvo neštudoval, nevyznal sa v ňom, nikto z rodiny ani okolia nebol zubárom. Mysleli si o ňom, že je blázon, avšak za niekoľko rokov sa dostal medzi najlepších na trhu. Momentálne ako prvý, a asi jediný v Európe, otvára transparentnú výrobňu drevených zubných kefiek. Medzitým stihol vymyslieť unikátnu 100% prírodnú ústnu vodu, ktorá je vyrábaná lokálne. V máji tohto roku za ňu ecoheart získal 3. miesto v Cene ministra hospodárstva Inovatívny čin roka 2018 v kategórii výrobková inovácia.

Ján Urban je doktorandom na Ústave urbanizmu a územného plánovania na STU v Bratislave. Verí, že v dobrom meste slobodne a s radosťou trávia čas aj najzraniteľnejšie skupiny ľudí. V júni dokončil prvý ročník architektonicko-urbanistického projektu Tvory mesta, v ktorom pútavo a zrozumiteľne učil deti vnímať mesto a priestor okolo seba, aby mohli a vedeli dobre rozhodovať o budúcnosti svojho prostredia. Vo vznikajúcom združení Krásy terasy chce pomáhať zvyšovať kvalitu a bezpečnosť verejných priestorov zameraním sa na verejné pochôdzne terasy. Je absolventom Sokratovho inštitútu, manželom, otcom, baví ho chôdza a bicyklovanie po meste aj v krajine.