Netradične v nedeľu, niekoľko dní pred 4. vydaním koncertného podujatia ROZHRANIE acoustic sessions, sme sa stretli s jeho organizátormi, mladými hudobníkmi Veronikou Kostkovou a Chrisom Ellysom. Najprv sme sa s nimi porozprávali a potom nám obaja zahrali a zaspievali. Jesennú sériu sme pripravili vo Voices v spolupráci s Triple Fingers, Coffee Sheep, Nadáciou Orange a Nadáciou ZSE.

Viac o hosťoch:

Veronika Kostková je rodená Trenčianka, aktuálne študentka hudobného manažmentu v Brne. V posledných rokoch spolupracovala na mnohých festivaloch najmä na Slovensku a v Česku, a to v populárnej aj artificiálnej hudbe. V súčasnosti pracuje na projekte v ekonomickej sekcii Národného divadle v Brne. Popri tom sa venuje produkcii vlastnej hudby.

Christián Forgáč je hudobníkom srdcom i dušou. So svojím hudobným projektom pod pseudonymom Chris Ellys sa presadil nielen na Slovensku, ale vystupuje pravidelne aj v zahraničí, napríklad v Poľsku, Estónsku, Holandsku či Nemecku. V rámci svojho hudobného pôsobenia si osvojil koncept busking tours, ktorým sa snaží priblížiť ľuďom priamo v uliciach. Opakovane sa zapája do organizácie festivalu Voodstock v Považskej Bystrici, kde aktuálne býva.

Veronika a Christián od roku 2020 spolu organizujú podujatia ROZHRANIE acoustic sessions, ktorých cieľom je predstavovať akustických sólo umelcov či menšie zoskupenia na netradičných miestach Trenčína. Ich najbližšie podujatie bude v sobotu 26. novembra v Galérii M. A. Bazovského.

Veronika počas rozhovoru

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram