V ďalšom pokračovaní série sa porozprávame s Juliánom Gerhartom, ktorý založil a vedie vzdelávací projekt Zmudrisk a s trénerom a fyzioterapeutom Jakubom Igazom rozvíjajúcim svoju značku Rozhýb to. Povedia nám, ako sa majú a čo robia, ako sa k tomu dostali, kto im pomáhal a čo sa pri tom naučili, a možno aj to, ako oddychujú. Ak radi spoznávate zaujímavých ľudí, príďte sa pozrieť. Predpredaj lístkov v cene 3€ je priamo v kaviarni Coffee Sheep na Mierovom námestí (tel 0948 416 845). Podujatia pripravujeme v spolupráci s Triple Fingers, Coffee Sheep, Nadáciou Orange a Nadáciou ZSE.

Viac o našich hosťoch:

Julián Gerhart pochádza z Prešova. V Dánsku na Aarhus University vyštudoval odbor marketing and management communication. Po štúdiu sa vrátil na Slovensko a spoločne s piatimi priateľmi v roku 2018 založil neziskový vzdelávací projekt Zmudri.sk, ktorý má ambíciu pomôcť mladým pripraviť sa na reálny život. V téme čoskoro pochopili, že nestačí nakrúcať zaujímavé videá, začali intenzívne spolupracovať s učiteľmi a pripravujú pre nich metodické materiály. Spracovať sa snažia najmä praktické témy, no vyjadrujú sa aj k širším spoločenským otázkam. Za svoju činnosť bol Julián v roku 2020 zaradený do rebríčka Forbes 30 pod 30, získal Cenu európskeho občana v Európskom parlamente či ocenenie Lektor roka v kategórii Young Talent. Vo voľnom čase si rád dá dobré jedlo alebo pozrie šport v TV.

Jakub Igaz je vyštudovaný fyzioterapeut, certifikovaný tréner a majiteľ dvoch fyzioterapeutických prevádzok v Bánovciach nad Bebravou a v Trenčíne. Okrem toho vytvoril online projekt Rozhýb to, vďaka ktorému môžu ľudia z celého Slovenska cvičiť v pohodlí svojho domova. Zároveň je autorom online kurzov a prevádzkovateľom internetového obchodu s pomôckami na trénovanie. Na sociálnych sieťach si vybudoval silnú komunitu prívržencov zdravého životného štýlu a o svoje skúsenosti sa príde podeliť aj do formátu Na vlastných nohách. Jakub nám ukáže zostavu cvikov na driekovú a krčnú chrbticu, ktoré si môžeme zacvičiť priamo na mieste, prezradí nám niekoľko tipov, ako sa správne hýbať alebo nám dá zopár rád, ako predísť zraneniam. A aké je to viesť biznis v oblasti športu a fyzioterapie? To už necháme na Jakuba, nech nám rozpovie celý svoj podnikateľský príbeh.

Julián počas rozhovoru

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram