Pri neformálnych stretnutiach Na vlastných nohách môžete lepšie spoznať zaujímavých ľudí. Vo štvrtok 21. apríla sa Nika Kotláriková a Ivan Ježík rozprávali s Martinom Liptákom a Samuelom Kováčikom. Hovorili o tom, ako sa dostali k tomu, čo robia, čo všetko sa naučili, ako sa majú, ale aj to, čo čítajú, čo počúvajú a ako oddychujú.

Sériu Na vlastných nohách podporuje Nadácia Orange a vo Voices ju pripravujeme spolu s Triple Fingers a Coffee Sheep.

Viac o hosťoch:

Martin Lipták je spoluzakladateľom združenia Čierne diery. Vďaka ich práci spoznávame naše priemyselné pamiatky a lepšie chápeme, čo je na nich zaujímavé a hodnotné. Ich grafiky sa stali fenoménom. Martin je členom správnej rady Nadácie Cvernovka, no svoju kariéru začínal v médiách ako editor denníka SME. Vo voľnom čase organizoval najväčšie metalové koncerty na Slovensku. Skúseností nazbieral aj v čase, keď pracoval pre prezidentskú kanceláriu a venoval sa sociálnym sieťam a komunikácii s médiami.

Samuel Kováčik je teoretický fyzik, obľúbený pedagóg a známy popularizátor vedy. Vo výskume sa zaoberá modifikáciami kvantovej mechaniky, numerickými simuláciami a maticovými modelmi. Projektom Vedátor sa zase snaží nadchnúť širšiu verejnosť pre poznávanie a objavovanie sveta. Vo voľnom čase športuje, číta, varí a hráva hry. Je autorom knihy Obyčajné zázraky a rubriky Ranný vedátor_FM.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram