New York Paula Austera, Dublin Jamesa Joycea, Kafkova Praha, ale aj Marquézove Macondo. Sú mestá, ktoré poznáme bez toho, aby sme sa v nich niekedy ocitli – navštívili sme ich na stránkach kníh. A sú aj také, v ktorých sa reálne ocitnúť nikdy nemôžeme, pretože sú celé výsledkom autorskej fikcie. Jarná miniséria knižných plkov je sprievodcom po mestskej literárnej topografii a prechádzkou po "literárnych" mestách – skutočných aj imaginárnych.

Knižné plky je komorný, zľahka nekorektný program Petra Michalíka o literatúre, knihách a ich čitateľoch. Peter je z Trenčína, žije v Bratislave a rád číta: knihy, miesta a ľudí. Tento svoj trojjediný záujem spája v práci pre BRaK – Bratislavský knižný festival a rovnomenné vydavateľstvo, ktoré spolu s priateľmi založil. Popri tom veľa cestuje, píše, vysedáva v kaviarňach a prihovára sa poslucháčom Rádia Devín. Študoval filozofiu, jazyk a literatúru, a preto ho (ako sám hovorí) netreba brať vážne. Knižné plky vznikajú v spolupráci s OZ literarnyklub.sk a Fondom na podporu umenia.

Vstup na podujatie je voľný. Registrácia nie je potrebná.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram