Inšpiratívna prednáška Matúša Kováčika je praktickým návodom na to, ako zistiť, čo nás zaujíma a baví, či a ako sa tým môžeme živiť, ako zarábať popri cestovaní a byť nezávislí od miesta, na ktorom sa práve nachádzame.

Naučíme sa nielen kupovať lacné letenky, efektívne sa zbaliť a cestovať s nízkymi nákladmi, ale aj kombinovať užívanie si s prácou, rozbehnúť svoje podnikanie, získať prvých klientov a komunikovať s nimi. Porozprávame sa o tom, ako sa na novom mieste rýchlo zorientovať, ako počas ciest vytvárať a udržiavať vzťahy a ako zvládnuť sebadisciplínu a sebamotiváciu. Chýbať nebudú bohaté osobné skúsenosti lektora a praktické nástroje a spôsoby práce na diaľku.

Matúš rád behá, fotí, spoznáva medziľudské vzťahy a najmä veľa cestuje – navštívil už asi 50 krajín. Už keď pracoval ako informatik bolo preňho prirodzené nemať kanceláriu. Až neskôr sa dozvedel, že práci pomocou notebooku a mobilu sa hovorí digitálne nomádsto. Tri roky viedol slobodnú firmu a v roku 2014 založil občianske združenie Digital Nomads, ktoré robí IT projekty a umožňuje členom zarobiť si aj popri cestovaní. Založil iniciatívu Sloboda v práci, organizuje verejné diskusie o slobode, ktorá je jeho najvyššou hodnotou. Pôsobí aj v projekte Skús.IT, ktoré ľudí učí programovať, aby sa vedeli zamestnať.

Rezervácie sú uzavreté. Posledné voľné miesta bude možné zakúpiť priamo na mieste v pondelok od 16:30.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram