Podvečerné stretnutie so slovenským spisovateľom Petrom Balkom. Autorské čítanie z novej pripravovanej knihy doplníme rozhovorom o knihách, tvorbe a inšpiráciách.

Peter Balko sa narodil 19. septembra 1988 v Lučenci. Absolvoval štúdium filmovej scenáristiky a dramaturgie na VŠMU v Bratislave. Získal hlavnú cenu v súťaži Poviedka 2012, publikoval v rovnomennom zborníku i v almanachu Pulz V4 (KK Bagala, 2012). Spoločne s Luciou Potůčkovou a Marošom Hečkom napísal zbierku poézie Metrofóbia (Inaque, 2012). Texty publikoval v Romboide, Pravde, Revue Labyrint, Denníku N i v Új Szó. Je spoluautorom filmu Kandidát. Ako scenárista sa podieľal na televíznej minisérii Moje povstanie a na celovečerných filmoch Strach a Čiara. Vo svojom rodnom meste spoluorganizuje festival Medzihmla. Jeho debutový román Vtedy v Lošonci (KK Bagala, 2014) získal Cenu čitateľov Anasoft litera 2015, Cenu Nadácie Tatra banky za umenie 2015 do 35 rokov a Cenu Jána Johanidesa 2016 do 35 rokov. Jeho texty boli preložené do angličtiny, maďarčiny, taliančiny, nemčiny i čínštiny. Momentálne pôsobí ako dramaturg relácie RTVS Umenie a ako doktorand na VŠMU. Žije na trase Bratislava-Lučenec.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram