Knižné plky #2 s Petrom Michalíkom

"Píšem manifest a nechcem nič a predsa určité veci vravím a som z princípu proti manifestom tak, ako som aj proti princípom," týmito rozhodnými a jasnými slovami sa začína nielen známy manifest Tristana Tzaru, ale spolu s ním aj masívny útok na európsku racionalitu, ku ktorému zavelili pred sto rokmi predstavitelia hnutia DADA. A keďže sme v duchu Tzarovho manifestu proti všetkým -izmom v umení, neuznávame október, ani verejné prednášky, v Knižných plkoch sa budeme v októbri venovať práve dadaizmu.

Knižné plky je komorný, zľahka nekorektný program Petra Michalíka o literatúre, knihách a ich čitateľoch. Peter je z Trenčína, žije v Bratislave a rád číta: knihy, miesta a ľudí. Tento svoj trojjediný záujem spája v práci pre BRaK – Bratislavský knižný festival a rovnomenné vydavateľstvo, ktoré spolu s priateľmi založil. Popri tom veľa cestuje, píše, vysedáva v kaviarňach a prihovára sa poslucháčom Rádia Devín. Študoval filozofiu, jazyk a literatúru, a preto ho (ako sám hovorí) netreba brať vážne. Knižné plky vznikajú v spolupráci s OZ literarnyklub.sk a Fondom na podporu umenia.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram