Poznáš priemerný vek svojich poslancov? Chceš vidieť viac mladých vo verejnom živote? Vieš, aké majú s politikmi skúsenosti? Hádžu im polená pod nohy alebo spolupracujú? Príď sa osobne stretnúť a otvorene porozprávať s pozoruhodným človekom!

Braňo je dvadsaťročný chalan práve začínajúci svoje štúdium na Fakulte sociálnych a ekonomických vied UK, občiansky aktivista, zakladateľ Aliancie stredoškolákov a nezávislý kandidát na poslanca Trenčianskeho kraja za okres Prievidza. S cieľom dokázať všetkým, že mladí sú aktívni, neľahostajní a majú právo spolutvoriť zmeny vo vzdelávaní a školstve, inicioval vo februári 2015 vznik Aliancie stredoškolákov. Donedávna bol jej prezidentom a bojoval za čo najväčší priestor pre hájenie záujmov študentov. Stretával sa s ministrom, politikmi a zorganizoval historicky prvú tlačovú konferenciu stredoškolákov v parlamente.

S iniciatívou Spolu sme Prievidza pomáha prispievať k rozvoju mesta a lepšiemu životu občanov napríklad otvorením Knižnice na Korze, projektom Mestské zásahy, kampaňou Nevhadzujte reklamu či vybudovaním výhľadne v lesoparku na sídlisku Sever. Od mája 2017 je dobrovoľníkom Občianskeho združenia Progresívne Slovensko. Braňo je presvedčený, že aj v boji proti extrémizmu sú splnené sľuby, slušnosť politikov a skutočné riešenia problémov účinnejšie ako hodiny dejepisu.

Vstup na podujatie je voľný.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram