Loading udalosti
  • Táto udalosť sa už uskutočnila.

Ako sa vo vzťahu brániť pred manipuláciou?

3€

Podrobnosti

Dátum:
9. októbra 2018
Čas:
18:00 - 20:30
Cena:
3€
Typ udalosti:

Organizátor

Voices
Telefón:
0905 889 607
Email:
voices@voices.sk
Webstránka:
voices.sk

Miesto

Galéria Vážka
Mierové námestie 19,
Trenčín,
Webstránka:
www.facebook.com/VazkaGaleriaAKaviaren/

Interaktívna prednáška o každodennej manipulatívnej komunikácii v rôznych medziľudských vzťahoch a účinnej obrane pred ňou. Témou a následnou diskusiou nás previedli psychológovia a komunikační tréneri Martin Čajko a Michal Šoltés z projektu Otvorená hra (www.otvorenahra.sk).

Tu si môžete stiahnuť prezentáciu v Prezi.

Účastníci a účastníčky sa dozvedeli:

  • Ako rozpoznať, čo je a čo nie je manipulácia
  • Prečo vlastne manipulujeme
  • Aké sú najčastejšie používané techniky manipulatívnej komunikácie
  • Ako komunikovať otvorene, asertívne a bez manipulácie
  • Rôzne iné veci, na ktoré sa počas diskusie opýtajú

Viac o lektoroch:

Martin Čajko pôsobil ako stredoškolský pedagóg a vychovávateľ, teraz sa venuje najmä tréningom účinnej verbálnej a neverbálnej komunikácie, práci s emóciami a párovému poradenstvu. Je presvedčený, že komunikácia hrá v živote človeka dôležitú úlohu. Verí, že efektívnou formuláciou našich myšlienok, ako aj pozorným počúvaním druhých, dokážeme predísť množstvu konfliktov a nedorozumení. Život vníma ako neustály pohyb vpred a nie úzkostnú stagnáciu. Preto je jeho životným poslaním osobnostný rozvoj a pomoc druhým.

Michal Šoltés vedie tréningy efektívnej komunikácie, ovplyvňovania a obrany proti manipulácii. Zvládnutie psychiky a komunikácie je podľa neho jednou z najväčších výziev, s ktorou sa vo svojich životoch stretávame. Hľadá možnosti, ako svojimi poznatkami a skúsenosťami pomáhať ľuďom. Zmysel vidí v kombinovaní online a offline tréningov. Online umožňuje pravidelnosť a osobný kontakt dáva zážitky a skúsenosti. Vďaka tomu môžeme ísť malými a zábavnými krokmi smerom k našim komunikačným aj životným cieľom.