Žijeme rýchlo a čakáme od seba veľmi veľa. Vyhorenie dnes, žiaľ, nie je niečím zriedkavým. Z úplne rozvinutého syndrómu je cesta späť zložitá, preto je lepšie hroziace riziko spoznať, pochopiť a zastaviť už v počiatočných fázach. Neformálna prednáška Matúša Bakytu bola o tom, ako predchádzať, rozpoznať a zvládnuť syndróm vyhorenia. Dozvedeli sme sa najmä to, ako môžeme vyhoreniu zabrániť v etape stagnácie a ako ho môžeme rozpoznať a zastaviť vo fázach frustrácie, či apatie.

Matúš vyštudoval psychológiu a v rokoch 1994 až 2006 pracoval pre viaceré mimovládne organizácie (Greenpeace, Živica, Ľudia proti rasizmu). Syndróm vyhorenia a jeho terapiu zažil na vlastnej koži a tejto téme sa venoval tiež v bakalárskej a diplomovej práci. Aj na základe tejto osobnej skúsenosti ponúka od roku 2009 poradenstvo pre organizácie i jednotlivcov. Pracuje ako tréner a psychológ.

Foto: Tomáš Benedikovič

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram