Temný autor, skrytý vizionár, existenciálny mysliteľ. Notoricky známy obraz, ktorý predchádza spisovateľa Franza Kafku, je pre mnohých čitateľov tým najlepším dôvodom, prečo po jeho knihách radšej nikdy nesiahnuť. Niet sa čo čudovať – zasmušilá tvár spisovateľa budí dojem existenciálnej úzkosti aj na veselom tričku z Prahy, či podpivníku z miestnej krčmy. Je však naozaj nutné užiť pred čítaním Kafkových kníh nadštandardnú dávku Prozaku? Treba si vôbec túto tortúru dobrovoľne spôsobovať? A treba sa naozaj znepokojovať, keď sa jedného dňa, podobne ako Gregor Samsa, zobudíte v tele akéhosi podivného hmyzu? O diele Franza Kafku, ale aj o predsudkoch v čítaní.

Knižné plky #1.
Knižné plky je komorný, zľahka nekorektný program Petra Michalíka o literatúre, knihách a ich čitateľoch. Peter je z Trenčína, žije v Bratislave a rád číta: knihy, miesta a ľudí. Tento svoj trojjediný záujem spája v práci pre BRaK – Bratislavský knižný festival a rovnomenné vydavateľstvo, ktoré spolu s priateľmi založil. Popri tom veľa cestuje, píše, vysedáva v kaviarňach a prihovára sa poslucháčom Rádia Devín. Študoval filozofiu, jazyk a literatúru, a preto ho (ako sám hovorí) netreba brať vážne.

Podujatie organizuje Voices a vzniká v spolupráci s OZ literarnyklub.sk a Fondom na podporu umenia.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram