Pozývame vás na novembrové pokračovanie knižných plkov s Petrom Michalíkom. Spomedzi všetkých - izmov patrí surrealizmus k najrozporuplnejším myšlienkovým prúdom 20. storočia. Ide v jeho prípade naozaj len o umeleckú kratochvíľu, pri ktorej horia žirafy a tečú hodiny, alebo o niečo viac? Na akých frontoch prebieha vojna surrealistov proti logike a racionálnemu uvažovaniu a ako sa darí napĺňať ich pokus o fundamentálnu revolúciu v myslení, vnímaní a prežívaní?

Knižné plky je komorný, zľahka nekorektný program Petra Michalíka o literatúre, knihách a ich čitateľoch. Peter je z Trenčína, žije v Bratislave a rád číta: knihy, miesta a ľudí. Tento svoj trojjediný záujem spája v práci pre BRaK – Bratislavský knižný festival a rovnomenné vydavateľstvo, ktoré spolu s priateľmi založil. Popri tom veľa cestuje, píše, vysedáva v kaviarňach a prihovára sa poslucháčom Rádia Devín. Študoval filozofiu, jazyk a literatúru, a preto ho (ako sám hovorí) netreba brať vážne. Knižné plky vznikajú v spolupráci s OZ literarnyklub.sk a Fondom na podporu umenia.

Voices, n.o.
Gen. Viesta 6
911 01 Trenčín

VOICES

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram